آخرین مطالب سایت در ایمیل شما
اگر مایلید آخرین مقالات سایت 20 میخوام برای شما ایمیل شود کافیست ایمیل خود را در کادر پایین وارد و ثبت نمایید،تا در صورت اضافه شدن مقاله ای در سایت به صورت اتوماتیک برای شما ایمیل شود.

ایمیل خود را وارد کنید:

ابتدا ایمیل خود را به طور صحیح (بدون .www)در کادر فوق وارد و سپس روی دکمه ثبت ایمیل ، کلیک نمایید.در پنجره باز شده کد امنیتی نشان داده شده را وارد نمایید و روی کامل شدن درخواست کلیک کنید.حال کافیست به ایمیل خود مراجعه و ایمیل خود را فعال کرده تا ثبت نام شما تکمیل شود....... موفق و پیروز باشید

دانلود پروژه روان‌ شناسي دينReviewed by 20mikham on Jun 14Rating:

شماره پروژه : 78

عنوان پروژه : روان‌ شناسي دين

تعداد صفحات : 130

شرح مختصر پروژه : این پروژه با عنوان روان‌ شناسي دين برای دانلود آماده شده است. روان‌شناسي دين ، بررسي مسئله دين است از جنبه دروني و فرديِ آن . روانشناسی دین یا همان روانشناسی مذهب از شاخه‌های تحقیقات علمی است که به بررسی دین می‌پردازد. این علم به بررسی وضعیتهای روانشناسانه در جامعه، وجدان گروهی و فردی که در ایجاد، توسعه، کارکرد و از بین رفتن یک دین موثر است می‌پردازد. همچنین محتوی ساختار و جهت گیری این پدیده‌ها و جایگاه و نقششان در خود دین و زندگی خارج از دین مورد علاقه این علم است. کار اصلی روانشناسی دین تعریف و توضیح جامعه شناسانه-روانشناسانه از پدیده‌های دینی است.

روان‌شناسي دين ، نگاهي دروني ، رواني و فردي به دين است ، بدون در نظر گرفتن جنبه هاي اجتماعي ، فرهنگي و … آن .در اين باب ، نظريه هاي موافق و مخالف بسياري ارائه شده است . روانشناسی دین در ابتدای قرن بیستم و با کوششهای دانشمندانی همچون ویلهلم وونت، ویلیام جیمز و جیمز لوبا به وجود آمد. در این عرصه در غرب هر دو دیدگاه غیردینی و کلیسایی به وجود آمدند.از مهم‌ترين و محوري ترين مسائل مورد بحث در روان‌شناسي دين ، مي‌توان از بحث ‘تجربه ديني’ نام برد كه به عنوان گوهر و اساس اين ديدگاه ،‌ مورد توجه و دقت نظر متفكرين ،‌ متألهان و همچنين روان‌شناسان قرار گرفته است .

دين از طريق تجربه دروني و شخصي قابل ادراك است ، و اين ادراك بر اساس فطرت كمال‌جوي انسان و طبيعت وي استوار است .از طريق ارجاع تجربيات شخصي و فردي به پيش فرض‌هاي ديني و زمينه هاي مذهبي افراد ، تجربيات ديني قابل تعريف بوده و به عنوان مهم‌ترين عامل تحويل دين به روان‌شناسي ، مورد بررسي و دقت نظر قرار مي گيرد . تجربيات ديني در صورت عينيت يافتن ، مي تواند معرفت زايي كرده و اعتقادات ديني را توجيه نمايند؛ اما اين مسئله در مورد شخص تجربه كننده صادق مي باشد و براي شخص ناظر هيچ الزام و ضرورتي ، براي اعتقاد از طريق تجربه ديني وجود ندارد.

روان شناسي دين به عنوان ابزاري علمي براي دين پژوهي در چارچوب تسلط اصول روشنگري و جهت‌يابي پوزيتيويسم ، عقل نگري ، عيني نگري و تجربه نگري متولد شده و تحول يافته است . در اين چارچوب پژوهشگران در جهت استقرار و پيشرفت يك روان‌شناسي دين عيني ، با فرض يك عقل نگري بدون سوگيري و تجربه نگري تهي از ارزشها بهره گرفته‌اند .

علل و انگيزه هاي بروز ديدگاه روان‌شناسانه دين ، سير تاريخي آن ، تئوري‌ها و نظريه هاي قابل توجه در اين زمينه ، همچنين پيامدهاي تبيين شخصي و رواني دين كه از مهم‌ترين آنها مي توان به پلوراليسم ديني اشاره كرد ، درفصل اول اين رساله مورد مداقه قرار گرفته است .بيان نظريات مختلف در مورد اين مسئله ، كه در فصل دوم به آنها اشاره شده ، تا حدودي اظهار نظر در مورد آن را آسان مي‌نمايد .نقد و بررسي موضوع نيز ، همراه با بيان نظرات متفكرين معاصر و نتيجه گيري كلي از بحث ، اجمالاً‌ در فصل پاياني رساله آمده است .

در ادامه فهرست مطالب پروژه روان شناسي دين را مشاهده میفرمایید :

چكيده
مقدمه
فصل 1- رابطه روان‌شناسي و دين
1-1- تعريف دين
1-2- بررسي تئوري‌هاي روان‌شناسانه دين
1-2-1- تئوري تحولي پياژه
1-2-2- تئوري اريكسون
1-2-3- آلپورت
1-2-4- يونگ
1-2-5- هيوم
1-2-6- فرويد
1-3- علل گرايش به دين
1-4- پيامدهاي گرايش به دين
1-4-1- جيمز
1-5- تجربه ديني
1-6- تعارض علم و دين
1-6-1- تحريف متون ديني
1-6-2- تصوير ناصحيح از خداوند
1-6-3- قرار دادن مسايل علمي و فلسفه‌هاي يوناني در رديف اصول عقايد مذهبي
1-6-4- خشونت‌هاي كليسا
1-7- كثرت گرايي ديني
فصل 2- تجربه ديني
2-1- تعريف تجربة‌ ديني
2-2- پيشينة تاريخي تجربة ديني
2-3- اقسام تجربة ديني
2-4- ديدگاه هاي مختلف در مورد انواع تجربه هاي ديني
2-4-1- تجربه ديني نوعي احساس است
2-4-2- تجربه ديني نوعي تجربه مبتني بر ادراك حسي است
2-4-3- تجربه ديني ارائه نوعي تبيين مافوق طبيعي است
2-5- نمونه‌هاي تجربه ديني
2-6- آيا تجربه‌هاي ديني هستة مشتركي دارند ؟
2-7- تجربه‌هاي عرفاني
2-7-1- آيا تجارب عرفاني معرفت‌زا است ؟
2-8- آيا تجربه ديني مي‌تواند اعتقاد ديني را توجيه كند ؟
فصل 3- نگاهي نقّادانه به موضوع
3-1- تقدم شرك بر يكتا پرستي
3-2- موهوم پنداري باورهاي ديني
3-3- گناه نخستين
3-4- خداي پدرگونه
3-5- مفهوم جنسيت
3-6- تعميم ناروا
فهرست منابع

——————-——————-—-——-—     ۲۰milkham.com   ———-—–———————-—————

20mikham.com download عملیات اصلی اجرای پروژه های ساختمانی از نقشه برداری تا فنداسیون   دانلود مستقیم  :   روان‌ شناسي دين

20mikham.com pasword عملیات اصلی اجرای پروژه های ساختمانی از نقشه برداری تا فنداسیون    رمز عبور فایل   :    www.20mikham.com

20mikham.com size عملیات اصلی اجرای پروژه های ساختمانی از نقشه برداری تا فنداسیون      حجم فایل    :    2,8MB

20mikham.com home عملیات اصلی اجرای پروژه های ساختمانی از نقشه برداری تا فنداسیون       منبع فایل    :    ۲۰میخوام

——————-——————-—-——-—     ۲۰milkham.com   ———-—–———————-—————

برچسب های این نوشته

ارسال دیدگاه

پشتیبانی