آخرین مطالب سایت در ایمیل شما
اگر مایلید آخرین مقالات سایت 20 میخوام برای شما ایمیل شود کافیست ایمیل خود را در کادر پایین وارد و ثبت نمایید،تا در صورت اضافه شدن مقاله ای در سایت به صورت اتوماتیک برای شما ایمیل شود.

ایمیل خود را وارد کنید:

ابتدا ایمیل خود را به طور صحیح (بدون .www)در کادر فوق وارد و سپس روی دکمه ثبت ایمیل ، کلیک نمایید.در پنجره باز شده کد امنیتی نشان داده شده را وارد نمایید و روی کامل شدن درخواست کلیک کنید.حال کافیست به ایمیل خود مراجعه و ایمیل خود را فعال کرده تا ثبت نام شما تکمیل شود....... موفق و پیروز باشید

دانلود پروژه بررسی ترانس اندازه گیری جریان معمولی و نوریReviewed by 20mikham on Dec 19Rating:

شماره پروژه : 15

عنوان پروژه :  بررسی ترانس اندازه گیری جریان معمولی و نوری

تعداد صفحات : 59

شرح مختصر پروژه : در این پروژه به بررسی ترانس اندازه گیری جریان معمولی و نوری پرداخته شده است.اندازه گيری جريان نقش مهمي را در سيستمهای قدرت الكترونيك در قسمت حفاظت و كنترل ايفا مي كند اخيراً با افزايش ولتاژ خطوط نيرو توجه قابل ملاحظه ای به ترانسفورماتورهای جريان نوری داده مي شود. زيرا CT نوري مزاياي زيادي بر ترانسفورماتورهای جريان متداول با هسته آهن و سيم پيچ مسي دارد. براي اندازه گيري جريان ها نيروگاههای برق و سيستمهای فرعي معمولا از CT القايي با هسته و سيم پيچ استفاده ميكنند.

در صنعت برق برای دو منظور اندازه گیری و حفاظت نیاز به میزان پرامترهای ولتاژ و جریان هستیم ولی از آنجا که این مقادیر اعداد بزرگی می باشند لذا دسترسی به آنها نه عملی بوده و نه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است پس ناگزیر به استفاده داز ترانسهای جریان وولتاژ می باشیم تا این مقادیر را به مقادیر کوچکتری که کسری از مقادیر واقعی می باشند تبدیل نماییم. در واقع این تجهیزات نمونه کوچک شده ، با درصد خطایی بسیار کم از ولتاژ و جریان طرف اولیه هستند و چون تمامی دستگاه های اندازه گیری همچون آمپرمتر، ولتمتر، وارمتر و… و نیز رله های حفاظتی بر اساس میزان جریان و ولتاژ ثانویه این تجهیزات ساخته می شوند لذا می توان به کمک این ترانسها به اهداف حفاظت و اندازه گیری دست یافت.

برای اندازه گيری ولتاژ از ترانسفورمرهای ولتاژ خازني نوع تقسيم ولتاژ PD استفاده ميكنند. بنابراين تجهيزات برقي بسوي ولتاژها و ظرفيتهای بالا و ماشينها به سمت حجم زيادتر و سيستمهاي حفاظت و كنترل در جهت عملكرد بالا توسعه مي يابند. تقاضاها براي كارايي و تراكم زياد و دقت بالا براي سنسورها يا ترانسفورمرهاي نوري برای آشكار سازي جريان ها و ولتاژها بعنوان ابزار مهم اطلاعات بكار برده شده در حفاظت و كنترل افزايش مييابد.

از طرفي پيشرفت اخير تكنولوژی نوری بسيار چشمگير بوده بطوری كه انتظار ميرود به وسيله پيشرفت تكنولوژي براي اندازه گيری جريانها و ولتاژهاي بالا با تكنولوژي جديد براورده شود . به عبارت ديگر پيشرفت CT-PD نوري تقاضاها را بر اورده ميكند.اصول CT نوری بر اساس اندازه گيري ميدان مغناطيسي ايجاد شده توسط جرياني كه طبق اثر فارادي در مدولاسيون و دمدولاسيون نوري پديد آمده است استوار مي باشد. بنابراين قوانين فوق الذكر براي اندازه گيري جريان DC  نيز صدق مي كند. درنتيجه CT های فشرده و سبك وزن بدون اشباع مغناطيسي مي تواند طراحي شوند . اگر جنس المان های حسگر فرومغناطيس نباشد. بنابراين مزايای استفاده از نور برای انتقال سيگنال در ايزولاسيون الكتريكي و كنترل نويز القايي الكترومغناطيسي مي باشد .

——————-——————-—-——-—     ۲۰milkham.com   ———-—–———————-—————

20mikham.com download دانلود پروژه بررسی تجهیزات خطوط انتقال و کابل های AC و DC   دانلود مستقیم  :    دانلود پروژه بررسی ترانس های جریان اندازه گیری معمولی و نوری  CT

20mikham.com pasword دانلود پروژه بررسی تجهیزات خطوط انتقال و کابل های AC و DC    رمز عبور فایل   :    www.20mikham.com

20mikham.com size دانلود پروژه بررسی تجهیزات خطوط انتقال و کابل های AC و DC      حجم فایل    :    2,9MB

20mikham.com home دانلود پروژه بررسی تجهیزات خطوط انتقال و کابل های AC و DC       منبع فایل    :    ۲۰میخوام

——————-——————-—-——-—     ۲۰milkham.com   ———-—–———————-—————

 

مطالب مرتبط با این پروژه :

برچسب های این نوشته

1 دیدگاه برای “دانلود پروژه بررسی ترانس اندازه گیری جریان معمولی و نوری

ارسال دیدگاه

پشتیبانی