آخرین مطالب سایت در ایمیل شما
اگر مایلید آخرین مقالات سایت 20 میخوام برای شما ایمیل شود کافیست ایمیل خود را در کادر پایین وارد و ثبت نمایید،تا در صورت اضافه شدن مقاله ای در سایت به صورت اتوماتیک برای شما ایمیل شود.

ایمیل خود را وارد کنید:

ابتدا ایمیل خود را به طور صحیح (بدون .www)در کادر فوق وارد و سپس روی دکمه ثبت ایمیل ، کلیک نمایید.در پنجره باز شده کد امنیتی نشان داده شده را وارد نمایید و روی کامل شدن درخواست کلیک کنید.حال کافیست به ایمیل خود مراجعه و ایمیل خود را فعال کرده تا ثبت نام شما تکمیل شود....... موفق و پیروز باشید

دانلود پروژه بررسی حسابداری صکوک و اوراق قرضه اسلامیReviewed by 20mikham on Jul 26Rating:

شماره پروژه : 43

عنوان پروژهبررسی حسابداری صکوک و اوراق قرضه اسلامی

تعداد صفحات : 55

شرح مختصر پروژه :  در این پروژه به صکوک ، حسابداری آن و اوراق قرضه اسلامی پرداخته شده است. از این پروژه همچنین میتوان به عنوان بانکداری اسلامی نیز یاد نمود. تامین مالی به معنای فراهم آوردن سرمایه برای یک پروژه یا هر نوع موسسه دولتی یا خصوصی است. صکوک نیز ابزاری جدید برای تامین مالی بوده که این ابزار آزمون شده و مناسب برای فرآیند تامین مالی اسلامی است.

با توجه به رونق استفاده از این ابزار در سایر کشورهای اسلامی و به ویژه در کشورهای همسایه ایران، انتشار صکوک می‌تواند روشی مناسب برای تامین مالی باشد. با توجه به تحریم‌های مالی و اقتصادی و محدودیت‌های نهادها و شرکت‌های ایرانی برای دسترسی به بازار سرمایه بین‌المللی، ایجاد و توسعه این ابزار باید از اولویت‌های اصلی دولت و نهادهای تصمیم‌گیرنده باشد.برخی از انواع اوراق صکوک که در کمیته تخصصی فقهی بورس مورد بررسی قرار گرفته‌اند، دارای مشکلات فقهی نبوده و استفاده از آنها بنا به شریعت مجاز است.با توجه به آنچه که شرح داده شد، می‌توان گفت برنامه‌ریزی و ایجاد بسترهای استفاده از صکوک به عنوان نوآوری صورت گرفته در زمینه تامین مالی اسلامی(Islamic Finance)، ضروری است.

همانطور که میدانید صكوك اوراق بهاداری است كه براساس يكي از معاملات مشروع طراحي شده است و نوعي ابزار مالي با پشتوانه ترازنامه و دارايی های فيزيكی است كه در دهه‌های اخير مورد توجه قرار گرفته است.

ایجاد یک اقصاد اسلامی که از آن می توان به عنوان مکتب اقتصاد اسلامی نام برد شباهت هایی با نظام سوسیالیستی دارد ولی یک تفاوت بنیادی با این گونه مکاتب دارد و آن این است که به جای حذف مالکیت، مالکیت ( منظور عمدتاً بنگاه های اقتصادی است ) به شکل متوازن و سهمی بین اقشار مختلف جامعه تقسیم شود و یک نظام سهامی به وجود آید که در این ساختار بانک ها و بورس نقش بسزایی را ایفا می کنند.

بنابراین گسترش و اسلامی سازی بانک ها و بازار بورس از اقداماتی است که باید در هر جامعه اسلامی انجام شود تا درآمد های حاصله از نظر شرع مقدس حلال باشد. براي اينكه يك محصول مالي يا بانكي، در زمره محصولات مالي و بانكي اسلامي قرار گيرد، بايستي دو شرط اصلي را محقق سازد: اولاً نبايد متضمن دريافت يا پرداخت ربا باشد و ثانياً نبايد از سرمايه‌هاي جمع آوري شده به واسطه آن در فعاليت هاي حرام مانند خريد و فروش الكل ، گوشت خوك و يا قمار بازي استفاده شود. یکی از ابزار هایی که دو شرط فوق به ویژه شرط اول را محقق می سازد و استفاده از آن حتی در کشور های غیر اسلامی رو به افزایش است، اوراق قرضه اسلامی (صکوک) می باشد.

فهرست مطالب پروژه بررسی حسابداری صکوک و اوراق قرضه اسلامی را مشاهده میفرمایید:

مقدمه

فصل 1-    مفهوم صکوک

1-1-    تعریف صکوک

1-2-    تاریخچه صکوک

1-3-    سیستم انتشار اوراق صکوک

1-4-    انواع اوراق صکوک

1-4-1-     اوراق اجاره

1-4-2-     اوراق مرابحه

1-4-3-     اوراق رهنی

1-4-4-     اوراق استصناع

1-4-5-     صکوک مشارکت

1-4-6-      اوراق مضاربه

1-4-7-     اوراق جعاله

1-4-8-     اوراق مشتقه

1-5-    مقایسه اوراق صکوک با اوراق قرضه های معمول

1-6-    نتیجه گیری فصل اول

فصل 2-   ریسک اوراق صکوک

2-1-    تعریف ریسک

2-2-    عواملبروزریسکاعتباريدرصکوک

2-3-    انواع ريسك هاي صكوك اجاره و روش هاي پوشش آن

2-3-1-     ریسک بازاراولیه

2-3-2-     ریسک بازار ثانویه

2-3-3-     ریسک های غیر مالی

2-3-4-     ريسكهاي مرتبط با دارايي

2-4-    نتیجه گیری فصل دوم

فصل 3-   استاندارد های حسابداری صکوک

3-1-    نتیجه گیری فصل سوم

فصل 4-   پیشنهاد صدور صکوک ممتاز

فصل 5-    فهرست منابع

5-1-    فهرست منابع فارسی

5-2-    فهرست منابع خارجی

——————-——————-—-——-—     ۲۰milkham.com   ———-—–———————-—————

20mikham.com download عملیات اصلی اجرای پروژه های ساختمانی از نقشه برداری تا فنداسیون   دانلود مستقیم  :    دانلود پروژه بررسی حسابداری صکوک و اوراق قرضه اسلامی

20mikham.com pasword عملیات اصلی اجرای پروژه های ساختمانی از نقشه برداری تا فنداسیون    رمز عبور فایل   :    www.20mikham.com

20mikham.com size عملیات اصلی اجرای پروژه های ساختمانی از نقشه برداری تا فنداسیون      حجم فایل    :    1,65MB

20mikham.com home عملیات اصلی اجرای پروژه های ساختمانی از نقشه برداری تا فنداسیون       منبع فایل    :    ۲۰میخوام

——————-——————-—-——-—     ۲۰milkham.com   ———-—–———————-—————

مطالب مرتبط با این پروژه :

برچسب های این نوشته

1 دیدگاه برای “دانلود پروژه بررسی حسابداری صکوک و اوراق قرضه اسلامی

  1. mina :

    سلام سایت خوبی داری.در مورد تبلیغ متنی پیشنهاد خودتون چقدره؟در ضمن همکار خواستین منم هستما:)

ارسال دیدگاه

پشتیبانی