آخرین مطالب سایت در ایمیل شما
اگر مایلید آخرین مقالات سایت 20 میخوام برای شما ایمیل شود کافیست ایمیل خود را در کادر پایین وارد و ثبت نمایید،تا در صورت اضافه شدن مقاله ای در سایت به صورت اتوماتیک برای شما ایمیل شود.

ایمیل خود را وارد کنید:

ابتدا ایمیل خود را به طور صحیح (بدون .www)در کادر فوق وارد و سپس روی دکمه ثبت ایمیل ، کلیک نمایید.در پنجره باز شده کد امنیتی نشان داده شده را وارد نمایید و روی کامل شدن درخواست کلیک کنید.حال کافیست به ایمیل خود مراجعه و ایمیل خود را فعال کرده تا ثبت نام شما تکمیل شود....... موفق و پیروز باشید

شماره پروژه : ۱۵۹

عنوان پروژه : بررسی تجهیزات پست های انتقال و توزیع

تعداد صفحات : ۶۹

شرح مختصر پروژه : پروژه حاضر به بررسی تجهیزات پست های انتقال و توزیع (پست های فشار قوی) پرداخته است.پست ها از قسمت های اساسی و حائز اهمیت در شبکه و سیستم های قدرت می باشد.به عبارتی پستها از قسمتهای مهم شبکه انتقال و توزیع الکتریکی می باشند برای اینکه وقتی بخواهیم انرژی برق را از نقطه ای به نقطه ای دیگر منتقل کنیم (نیاز به انتقال برق همیشه هست)، برای اینکه بتوانیم از افت ولتاژ جلوگیری نمائیم باید بطریقی ولتاژ تولید شده ژنراتور را طی چند مرحله بالا برده و سپس آنرا انتقال داده تا به مقصد مورد نظر برسیم و در آنجا دوباره طی چند مرحله پائین آورده تا جهت توزیع جهت مصرف آماده شود. کلیه این اعمال در پستهای انتقال و توزیع انجام می شود.

اجزاء تشکیل دهنده پستها

تجهیزات پست های انتقال و توزیع که در محوطه پست قرار دارند عبارتند از: کلید قدرت ، مقره ها – برقگیر – P.T – C.V.T – ویوتراپ – سکسیونر – C.T برقگیر ترانس – خازن – راکتور – باکسها – سیستم ارتینگ – کانالها – دیزل ژنراتور.انواع کلید قدرت مانند کلید قدرت خلا ، کلید گازی و.. در پروژه بررسی تجهیزات پست های انتقال و توزیع به طور کامل توضیح داده شده است. همانطور که میدانید در یک پست انتقال (پست فشار قوی) وظیفه اصلی تبدیل ولتاژ و انتقال می باشد که بشرح ذیل می باشد.پستهای فشار قوی به سه دسته تقسیم می شوند.

۱- پستهای نیروگاهی (افزاینده  ولتاژ) Step Up Substation به پست هایی گویند که از ترانسفورماتورهای افزاینده ولتاژ واحدهای تولید نیرو در نیروگاه را تا سطح تعیین شده پست افزایش داده و به شبکه انتقال متصل می کند.

۲- پستهای کاهنده ولتاژ که به پستهای توزیع معروفند. Distribation Substation- پستهای کاهنده که ترانسفورماتورهای آنها بستگی به ظرفیت خطوط توزیع منشعب از آنها دارد.

۳- پستهای کلیدی :  Swiching Substation پستهایی که وظیفه انتقال قدرت را بعهده داشته و کار ارتباط و انشعاب خطوط و شبکه را انجام می دهند.

همانطور که گفتیم پروژه حاضر به بررسی تجهیزات پست های انتقال و توزیع پرداخته است که در ادامه چند نمونه از این تجهیزات آورده شده است :

ترانسفورماتور جریان

جهت اندازه گیری و همچنین سیستم های حفاظتی لازم است که از مقدار جریان عبوری از خط اطلاع پیدا کرد و نظر باینکه مستقیماً نمی توانیم کل جریان خط را در این نوع ایستگاهها اندازه گیری نمائیم لذا بایستی بطریقی جریان را کاهش داده و از آن جریان برای دستگاههای فوق استفاده نمائیم و اینکار توسط ترانسفورماتور جریان انجام می شود. و معمولاً تبدیل جریان خط توسط ترانسفورماتور جریان به پنج خواهد بود یعنی جریان اگر ۵۰۰ باشد یا ۴۰۰ و یا … تبدیل به پنج خواهد شد.

کلید بدون بار یا سکسیونر: ISOLATORS  

. وسیله قطع و وصل سیستمهائی است که تقریباً بدون جریان هستند بعبارت دیگر سکسیونر قطعات و وسائلی را که فقط زیر ولتاژ هستند از شبکه جدا می سازد تقریباً بدون بار بدان معنی است که می توان به کمک سکسیونر جریان های کاپاستیور و تأسیسات برقی و همین طور جریان ترانسفورماتور ولتاژ را نیز قطع نمود. علت بدون جریان بودن سکسیونر در موقع قطع یا وصل، مجهز نبودن سکسیونر به وسیله جرقه خاموش کن است بر حسب این تعریف در صورتیکه از سکسیونر جریان عبور کند ولی در موقع قطع اختلاف پتانسیلی بین کنتاکت ظاهر نشود قطع سکسیونر بلا مانع است همین طور وصل سکسیونری که بین دو کنتاکت آن تفاوت پتانسیلی موجود نباشد گرچه بمحض وصل باعث عبور جریان گردد نیز مجاز خواهد بود. از آن چه گفته شد چنین نتیجه می شود که سکسیونر یک کلید نیست بلکه ارتباط دهنده می باشد.

——————-——————-—–—-—     ۲۰milkham.com   ———-—–———-———-—————

20mikham.com-download   دانلود مستقیم  :    بررسی تجهیزات پست های انتقال و توزیع

20mikham.com-pasword    رمز عبور فایل   :    www.20mikham.com

20mikham.com-size      حجم فایل    :    ۵,۱۵MB

20mikham.com-home       منبع فایل    :    ۲۰میخوام

——————-——————-—–—-—     ۲۰milkham.com   ———-—–———-———-—————

مطالب مرتبط با این پروژه :

برچسب های این نوشته

ارسال دیدگاه

پشتیبانی